Rugby Kanada’nın Ulusal Eğitim Merkezi’nde Al Charron

Rugby Kanada, M.Ö. Langford, Mükemmellik Merkezinde bulunan yeni eğitim tesisinin Al Charron Rugby olarak adlandırılacağını doğruladı. Kanada Ulusal Eğitim Merkezi.

Duyuru, Langford şehrinin belediye başkanı ve Rugby Kanada’nın CEO’su Allen Vansen ibadetinin, Al Charron Rugby Kanada Ulusal Eğitim Merkezi’nde inşaatın resmi olarak çığır açması için yerinde olduğu ibadetiyle geliyor.

Vansen 5 Aralık’ta çığır açan:

Al Charron Rugby Kanada Ulusal Eğitim Merkezi, Rugby Kanada’nın milli takımlarının geliştirilmesi için hayati bir kaynaktır. Rugby Canada, Kanada Hükümeti’nin bu tesise ve Kanadalılara spora katılmaları için ilham vermedeki liderliği için yaptığı yatırım için minnettardır. Çeşitli taahhütlü bağışçıların ve ortakların dikkate değer çaba ve finansal destek nedeniyle bugünkü duyuru mümkündür.

Gerçek bir Kanada ragbi efsanesi Al Charron’un onuruna bu birinci sınıf tesisin adlandırılmasını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Rugby Kanada’nın yönetim kurulu ve Kanada’daki binlerce rugby hayranı adına, Al ve ailesini bu hak eden tanınırlık için tebrik ediyoruz. Al oyun günlerinde olduğu gibi, bu tesis yüzlerce Kanada ragbi oyuncusuna en iyi şekilde ulaşmalarına ve Kanada’yı yeteneklerinin sonuna kadar temsil etmelerine yardımcı olacak.

50 yaşındaki Charron, ülkesi için rekor 76 test kapağı kazandı ve dört Rugby Dünya Kupası’nda oynadı. Kanada’yı 25 kez ele geçirdi.

Charron dedi ki:

Bugünün olağanüstü Kanadalı sporcularımızı ve gelecek yıllar boyunca gelişmeye yardımcı olacak bir tesiste sahip olmanın bu onuruna derinden taşındım. Bu ailem için büyük ve merhum annemin ve babamın bana verilen bu onurlandırıldığından çok mutlu olacağını ve bana böyle bir tesise bağlı olduklarını görmekten çok memnun olacağını biliyorum.

Ayrıca diğer yakın ailemi ve geniş aile üyelerimi de unutamıyorum ama tüm çocuğum Rylan veya ortağım Annette, benim kişi ve sporcu olmama izin veren. Sahada yapabildiğim şey, sadece sevgisi ve değişmez desteği ve fedakarlıkları ve Kanada ragbi kariyerimin yararına hazırladığı fedakarlıklar nedeniyle mümkün oldu.

1.765 metrekarelik, iki katlı eğitim merkezi, tüm Rugby Canada takımlarının tek bir yerde antrenman yapmasına izin verecek. Ayrıca, diğer yüksek performanslı amatör sporcuların yanı sıra halkın eğitim ihtiyaçlarını da destekleyecek.

Al Charron Rugby Kanada Ulusal Eğitim Merkezi, Rugby Canada tarafından Kanada’da sporu büyütme arayışında yapılan en büyük yatırımdır. M.Ö. Langford’daki City Center Park’ın kalbinde yer alan tesis, Rugby Canada’ya, sporcularına, antrenörlerine ve personelini sunacak ve ulusal takımlarını yerli ve uluslararası rekabette rekabetçi tutmak için gerekli altyapı sunacak.

Eğitim tesisinin içinde 650 metrekarelik bir spor salonu, duş ve tuvalet tesisleri içeren soyunma odaları, hidro terapi tesisleri, mutfak/yemek ve salon alanı, toplantı, ofis ve depolama alanı, altı biri de dahil olmak üzere iyileşme odaları olacak -borroom stüdyo birimleri, bir terapi kliniği, bir resepsiyon alanı ve yakın zamanda duyurulan Rugby Canada Onur Listesi.

Spor Bakanı ve Engelliler Bakanı Onurlu Carla QualTrough, şunları söyledi:

Bu proje, Kanada Hükümeti’nin Langford ve ülke çapında büyük ve küçük topluluklarda topluluklara fayda sağlamak için altyapı önceliklerimizde gerçek sonuçlar verdiğinin bir başka örneğidir. Hükümetimiz, altyapıya yatırım yapmanın orta sınıfın büyümesi ve belediyeleri Kanadalılar ve aileleri için yüksek bir yaşamı desteklemeleri için ihtiyaç duydukları yapı taşlarıyla donatmak için hayati önem taşıdığını kabul ediyor.

Tamamlandığında, bu tesis Rugby Canada’ya, sporcularına, antrenörlerine ve personeline, takımlarımızın onlarca yıl boyunca oyunlarının zirvesinde kalmasına yardımcı olmak için gerekli altyapı sunacak.

Seçkin kariyeri boyunca Charron ayrıca ünlü barbarlar için beş maç yaptı ve aynı zamanda 1999’da yüzüncü yıl dönümlerini kutlamak için Arjantin ile karşılaşan 15’in takımının bir parçası olarak da uygun oldu. Ottawa Irish Rugby Club için uygundur.

Al Charron Rugby Kanada Ulusal Eğitim Merkezi, bölgenin dört bir yanından ve ülkenin dört bir yanından seçkin sporcuları destekleyecek ve Kanada milli takımlarında ulusal gurur duygusuna ilham verecek. Ayrıca, bir topluluğun ortak ragbi tutkusu ile bir araya getirilmesine yardımcı olacaktır.

Charron ekledi:

Sahnede geçirdiğim zaman ve sonra yıllar boyunca Kanada için ragbi oynayan diğer müthiş erkek ve kadınların istiflerini düşündüğümde adımı böyle bir tesisle ilişkilendirmek içinezici. Antrenörlerimi ve takım arkadaşlarımı liseden kulübe, eyalet ve ulusal düzeyde temsili ragbi olarak kabul etmemem beni hatırlatacaktı. Sahip olduğum müthiş takım arkadaşları tarafından dövülmüş olan tarlada ve dışında geçirdiğim zamanımdan kaynaklandığım oyuncuydum.

Yeni Eğitim Merkezi, Rugby Canada ve Kanada hükümeti tarafından rugby yetenekleri geliştirmek için şimdiye kadar yapılmış en büyük yatırımdır. Geçen yaz, Federal hükümet merkez için 3 milyon dolara kadar taahhütte bulunurken, Langford şehri Can 2,5 milyon dolar ve Rugby Canada’nın 1 milyon dolar Can Can’a katkıda bulundu ve toplamda 1.5 milyon dolarlık bir taahhüt.

Tüm projenin maliyeti yaklaşık 8 milyon dolar ve Eylül 2017’de tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: Rugbycanada.ca

Resim Nezaket: Independentsportsnews.com

#Sportsvenuebusiness

Bu makaleyi paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published.