İnsanlar onlara yardımcı olsa bile kötü haber istiyor mu?

Kötü haberi duymayı seçebilirseniz, değil mi?

Kişisel yaşamlarını (sağlık, finans, ilişkiler…) gösterse bile, insanlar sık ​​sık bilmek istemediklerini seçerler. Bazı insanlar çok fazla zaman harcayabilir ve bilgi aramak için çaba harcayabilirler, ancak ulaşılabilir olduğunda, kötü haber ise görmezden gelmeyi veya bozmayı seçerler. Bununla birlikte, aynı şekilde, başkalarının belirsiz bir sonuç üzerinde kesin bir sonuç seçebileceğini belirten çalışmaları kontrol ettik.

Peki, bizim için yararlı olsa bile fakir haberleri gerçekten duymak istiyor muyuz? O kadar da, tam olarak nasıl daha iyi tepki verebiliriz?

Baskı Stajyeri Atölyesi Altında Kitap Performansı

Anlamıyor

En azından hayatımızın bir noktasında belirsizlik kaçınılmazdır. Bu dünya çapında pandemiyi ve belirsiz bir geleceği deneyimlediğimiz için birçoğumuz şu anda hissediyoruz. Resim yapabileceğiniz ve hatta ilişkilendirebileceğiniz gibi, bu sık sık anlamama hissi büyük bir stresi tetikler. Belirsiz bir durumla uğraştığında, bu insanları vurguladığını anlasam da, olası her sonuca sürekli inandığınızı keşfedebilirsiniz.

Araştırmalar, belirsizliğin kesin bir tatsız sonuçtan gerçekten daha fazla stres tetiklediğini göstermektedir. Bu araştırma çalışması, bir bilgisayar oyunu oynayan 45 katılımcı içeriyordu ve bu sırada bir kayadan bir yılan varsa, daha sonra tersine çevirmek zorunda kaldıkları varsayım yapmak zorunda kaldı. Bir yılan olduğunda, hoş olmayan bir elektrik şoku aldılar. Oyun sürekli olarak bir belirsizlik seviyesini korumak için değişti. Birkaç katılımcıya hangi kayaların bir yılanı sakladığı ve bu nedenle elektrik şoku aldıklarında önceden anladıkları söylendi. Sonuçlar şaşırtıcı bir şekilde, hoş olmayan bir elektrik şoku elde etme olasılığının% 50’si olduğu söylenen katılımcıların, şok olma olasılığı% 100 olduğu söylenenlerden daha yüksek stres seviyelerine sahip olduklarını keşfetti. Bu, insanların muhtemel sonuca hazırlanamadıkları için belirsizlik dönemlerinde stresli olduklarını gösterdi.

Bu tam olarak fakir haberi nasıl anlamayacağımızı gösterir; Bu durumda, bir kayanın üzerinden dönerken kaderimiz hakkında karanlıkta bırakılmaktan hoş olmayan bir şok alın. Bununla birlikte, bazı araştırmacılar insanların onlara yardımcı olsalar bile kötü haberleri görmezden gelmeyi seçeceklerine inanıyorlar. Yine, kesin bir sonucu anlamama belirsizliği devreye girer; Ancak, birçoğu farkında kalmayı tercih ediyor.

Görmezden gelmeyi seçmek

Günümüzde bilgi her yerde. İstediğiniz her şeyi keşfedebileceğiniz gibi telefonunuzu da alın. Ancak, hızlı erişilebilir bilginin bu üst düzey gerçekten arzu ettiğimiz bir şey mi?

Araştırmalar, kişinin finansmanı, kişisel özellikleri veya sağlığı ile ilgili olumsuz bilgilerin serbestçe mevcut olduğunda, insanların sıklıkla görmezden gelmeyi tercih ettiğini göstermektedir. Bu üç alan, psikolojik olarak ve maddi olarak sonuç olarak düşünülür ve bireye bağlı olarak farklı bir şekilde önceliklendirilebilir.

Bu fikir, davranışsal ekonomi içinde gerçekten çok yaygın olarak bilinir ve ayrıca bilgi önleme olarak adlandırılır. Kulağa rağmen, bilginin önlenmesi her zaman kötü bir şey değildir ve cehaletin bir yansıması hakkında düşünülmemelidir. Bilgiden kaçınma nedenleri her özel ve kendi durumları için kişisel olabilir, ancak genellikle stres ve kaygı veya strateji ile ilişkilidir. Stres ve kaygının yanı sıra strese neden olacağını anlayacağınız için belirli bilgileri önleyebilirsiniz, bu nedenle iyimser kalmanın yanı sıra en iyi seçenek gibi görünebilir. Stratejik bakış açısı, bilgi potansiyel olarak sizi oyununuzdan atabilirse özellikle yararlı olabilir. Bilgisiz kalmak, sizi başka türlü yapmaya ikna edecek hiçbir şey olmayacağından ilham almanıza yardımcı olabilir.

Kötü haberlere tepki vermek

Dünya bu dünya çapında pandemi ile sunduğu gibi, sürekli haberleri bekliyoruz. Bunun bir aşıdaki gelişme veya tam olarak ne kadar daha uzun süre kaldığımızla ilgili olsun, günümüzde haberlerin çoğunun olumsuz bir unsuru var. Bununla birlikte, sonunda bu haberlerin hayatımızı ve zihniyetimizi nasıl etkilemesine izin verdiğimizi seçmek bizim kadar. Tüm belirsizlikten kurtulmayı ve bize verilen bilgileri kabul etmeyi seçersek, yoksul haberleri tam olarak nasıl ele alacağını keşfetmek önemlidir.

Şok edici veya üzücü bir şey duyduğumuzda, önce derin bir nefes almayı ve bilgileri işlemek için aklınızda bulundurmalıyız. Sonuçlara atlamak ve döküntü kararları vermek kolaydır, ancak bunun sonuçları sıklıkla olumsuzdur. Bunun yerine, tüm gerçekleri belirleyin ve durumu iyice anlamak için uzun zaman ayırın. Bilgiyi ve tam olarak nasıl olacağını daha iyi anladığınız zamannull

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.